ביובית-רקע
ביובית תק תק
אל תסבלו סתם! חייגו תיק תק!

להזמנות התקשרו:
072-3361101


איך למנוע סתימות בביוב?

Posted on דצמ 12, 2016

כמו כל דבר אחר בחיים כך אפשר לחלק גם את התקלות המצריחות הזמנת בעל מקצוע כמו אינסטלטור עם ביובית לבלתי נמנעות ולתקלות שנוצרות עקב שימוש לא נכון. במקרים רבים אפשר למנוע סתימות ביוב ע"י הימנעות מפעולות שמסכנות את הצנרת לא רק בדירה שלכם אלא גם בכל הבניין. כך שהבעיה תהיה לא רק שלכם אלא גם של השכנים שלכם. להלן כמה דברים שחשוב מאוד לדעת.

שימוש בשירותים בקומת המרתף

בישראל ישנה כמות גדולה של בעלי בתים אשר משכירים דירה בקומת המרתף. בהרבה מאוד מקרים קיימת בעיה של לחץ מים במרתפים כמו גם בעיית ניקוז. לכן מומלץ שלא לזרוק נייר טואלט לאסלה במקומות כאלה מכיוון שעלולות להיווצר סתימות ואז יהיה עליכם להזמין שירות פתיחת סתימות ביוב. כן, זה לא נעים לזרוק את הנייר לפח, אבל יהיה לכם בהחלט עוד יותר לא נעים להזמין ולשלם לאינסטלטור כל כמה שבועות או חודשים בגלל סיבה זו.

לעולם אל תזרקו מגבונים לאסלה

גם אם כתוב עליהם שהם מתמוססים במים, עדיף להימנע מכך. אומנם מגבונים כאלה ורגילים יורדים באסלה אבל הם עלולים להיתקע בהמשך הצנרת ולגרום לסתימה. תקלות כאלה נפוצות בבניינים משותפים שיש בהם תינוקות. לא תמיד האימהות מודעות לכך שמגבונים יוצרים את הסתימה במערכת הביוב ולכן כדאי לקחת זאת בחשבון. מה אפשר לעשות? לתלות במעלית או בלוח המודעות מודעה שמבקשת להימנע מכך. אפשר לראות מודעות כאלה בהרבה בתים, אלא שהן מתרחשות לאחר שכבר היה צריך להזמין ביובית. אז הקדימו תרופה למכה.

 כדאי לדעת:

לא כלל סתימה בצנרת מצריכה הזמנת שרברב. ראשית נסו לפתור את התקלה בעצמכם ע"י שימוש בפומפה. כמו כן, אם מדובר בסתימה בכיור המטבח, וזה לא עוזר, מקמו דלי מתחת לסיפון, פתחו את ההברגה ובדקו האם שם נימצא הגורם לבעיה. רק לאחר שהבנתם שלא ניתן לפתור את התקלה, הזמינו שרברב. אם מדובר בסתימה בצנרת הדירה שלכם, שימוש בספירלה חשמלית תפתור את הבעיה. אם מדובר בסתימה בביוב, אז יהיה צורך לעשות שימוש בביובית שכן מדובר בסתימה מאוד רצינית שנדרש לפתוח אותה בלחץ מים אדיר. לא לכל שרברב יש ביובית ולכן אם אתם בטוחים לגמרי ב 100 אחוז שזאת הבעיה, חשוב לחפש שירות ביובית.