ביובית-רקע
ביובית תק תק
אל תסבלו סתם! חייגו תיק תק!

להזמנות התקשרו:
072-3361101


אינסטלטור יצאת צדיק – איך למצוא?

Posted on נוב 12, 2015

רבי מכם וודאי הזדקקתם לשירותי אינסטלטור פעם או פעמיים בימי חייכם, על מנת לתקן נזילה או לשחרר סתימה. יש דברים שאתם יכולים לעשות בעצמכם, אם אתם מבינים בתחום, אבל יש דברים שעדיף שתקראו לאיש מקצוע מיומן, מאשר שתגרמו לנזק יותר כבד ותיכנסו להוצאות יותר גבוהות.

כמו בכל תחום, גם בתחום האינסטלציה יש חובבנים, וצריך למצוא אנשי מקצוע אמינים בתחום. את החובבנים תזהו על פי כאלו שיגידו לכם שהם מוכנים מראש לסגור תמורת מחיר מסוים, אומנם זה נשמע מפתה, מכיוון שזה זול, אבל אחר כך תשלמו ביוקר ותיאלצו להביא אינסטלטור מקצועי שיתקן את הנזקים שעשה האינסטלטור החובבן. משפט נוסף אותו יגיד האינסטלטור החובבן – שהוא יחייב אתכם לפי אורך הספירלה, שהיא רכיב אשר משמש לפתיחת סתימות, אבל אורכה לא קשור בכלל לעבודה אצלכם. היא למעשה רק בודקת את מקור הסתימה. אם האינסטלטור יגיד לכם שיש נזילה מכמה מקומות, למען האמת הוא מנסה לייקר לכם את עלות העבודה שלו, במקרה שכזה תבקשו חוות דעת נוספת.

אינסטלטור חובבן יגיע ויפרק אריחים. איש מקצוע אמין יבקש מכם רשות לפני שהוא מפרק אריחים. החובבן יפרק לכם אריחים ויגיד לכם שאתם חייבים להחליף כל מיני רכיבים מסוימים. הימנעו מלהעסיק אותו וחפשו איש מקצוע מיומן שיציג לכם את אפשרויות הבעיה לפני תחילת העבודה.

לפני שהאינסטלטור מתחיל לעבוד בבית שלכם, עליכם לוודא את היקפה של הפעולה, ולדעת אילו תקלות יכולות לקרות בדרך. על כל סיבוך הוא חייב להודיע לכם ולקבל את אישורכם להמשך העבודה.

לא כל אינסטלטור מתמחה בכל בעיה שיש לכם. לאחר שווידאתם כי מדובר באיש מקצועי, עליכם לוודא שהוא מתמחה ספציפית בבעיה שיש לכם. תשאלו אותו כבר בטלפון ואם אתם לא יודעים לאבחן במדויק את הבעיה שלכם, הזמינו את האינסטלטור לפגישת ייעוץ והוא כבר יראה אם הוא מסוגל לפתור לכם את הבעיה או שלא.

המקצוע של השרברבות מלא בבעיות פשוטות ומורכבות, ולא כל מי שמסוגל לפתוח סתימה בשירותים יכול להרכיב צנרת מורכבת, אינסטלטורים מתמחים בתיקון ובהחלפת ברזים, בתיקון נזילות, בפתיחת סתימות, בבעיות בדודי שמש, בהחלפת צנרת וכדומה. כשאתם בוחרים אינסטלטור כדאי ומומלץ לבחור אותו מהאזור הגיאוגרפי שלכם, למשל אם אתם מאיזור ירושלים חפשו אחר אינסטלטור בירושלים כך שאם יהיה לכם חלילה מקרה חירום הוא יוכל מיד להגיע אליכם ללא השתהות ויהיה זמין אליכם בכל זמן נתון. האינסטלטורים שמגיעים מרחוק גם לא זמינים במקרה חירום וגם עלולים לייקר את עלות הביקור,זאת מכיוון שהם מוסיפים את עלות הדלק והנסיעה עד אליכם ובחזרה.

כעת הגענו לשלב מכריע ביותר – איזו אחריות אתם מקבלים על העבודה שעשה לכם האינסטלטור בבית שלכם – יש בעיות שנפתרות ומתחילות שוב מחדש ויש דברים שמתקלקלים ללא קשר בלי אשמה של אף גורם. חשוב לדעת איזו אחריות נותן לכם האינסטלטור וכמובן שהכל יהיה רשום בכתב.