ביובית-רקע
ביובית תק תק
אל תסבלו סתם! חייגו תיק תק!

להזמנות התקשרו:
072-3361101


איתור נזילות – שיטות נפוצות

איתור נזילותנזילת מים בבית הינה תופעה לא נעימה אשר ברוב המקרים גם לא נשים אליה לב באופן מיידי, אך גם כאשר נשים לב, אנו לא בהכרח נדע מאיפה ולמה היא נובעת.איתור נזילה הינו דבר חשוב מכיוון שאם הנזילה מתרחשת באזור ביתכם משמע שישנה בריחה לא רצונית של מים אשר תצטרכו לשלם עליהם, אשר גורר בזבוז כסף מיותר, או במקרה יותר גרוע, הנזילה גורמת להרס של רכוש אשר עלול לגרום לתיקונים עתידיים ולבעיות אשר לא פשוט לפתור באופן מיידי (כגון נזילה אל קירות אשר עלולה להביא עמה עובש ופגמים אחרים). בתחום איתור נזילות ישנן כמה שיטות, החל משיטות אשר ניתן לממש בצורה עצמאית גם ללא ניסיון וידע נרחב בנושא האינסטלציה, ועד לשיטות מתקדמות אשר משתמשות בכלים מתקדמים ומצלמות שונות בכדי לאתר ולבודד את הנזילה באופן יעיל ומדויק. להלן נציג כמה מן השיטות וכמה טיפים לוודא האם ישנה תופעה של נזילת מים באזורכם.

כתמי מים
זוהי השיטה אשר ברורה מאוד, אך מומלץ להיות מודע לה – תהיו ערניים לגבי כתמי מים על קירות או שלוליות מים קטנות אשר מופיעות באורח פלא בביתכם, הביטו וחפשו האם ישנם כתמים אשר נוצרו בתקופה האחרונה, כתמי מים אלה עלולים להיות סממנים לנזילת צינור חיצוני או צינור אשר מובנה בתוך הקיר. כתמי מים על התקרה יכולים לנבוע כתוצאה מדוד שמש אשר נוזל (במידה ותקרתכם הינה גג הבית או הבניין) או גם משקעי גשם בחורף, דבר הדורש רענון של בידוד מים על הגג או טיפול בדוד השמש.

המונה אומר הרבה
בכל בניין ובית מותקן מונה מים, סגרו את כל ברזי המים וברזי המכשירים הסנטיריים בביתכם ובדקו האם המונה מראה כי ישנו שימוש במים למרות זאת, אם המונה אכן מסתובב, סביר מאוד להניח כי יש נזילה באחד הצינורות בביתכם, אולי אפילו צינור אשר נמצא מתחת לרצפה ושכניכם הם אלו אשר מקבלים את הנזק.
עוד טיפ מצוין לאיתור נזילות קטנות הינו לבצע את תהליך סגירת הברזים בבית ללילה ולהתבונן שוב בשעות הבוקר האם המונה זז. נזילות קטנות עלולות לא להראות את עקבותיהן בתקופת זמן של התבוננות קצרה ויעלו מעל פני השטח רק כעבור כמה שעות.

לשים לב ללחץ המים
במידה וישנה נזילה, סביר להניח שהדבר ישפיע על הלחץ מים בברזי ביתכם, שימו לב להאם הלחץ מים השתנה בתקופה האחרונה ובדקו שוב בשעון לחץ המים שלכם.

אלו הן שיטות בסיסיות ביותר לזיהוי נזילה באזורכם, במקרה ואכן זיהיתם נזילה מסוימת, מומלץ לזמן איש מקצוע אשר יוכל בקלות רבה לבודד את מיקומה המדויק של הנזילה ולטפל בה ביעילות ולפטור אותכם מן המועקה אשר נזילות אלו ואחרות היו עלולות לגרום לכם בעתיד.