ביובית-רקע
ביובית תק תק
אל תסבלו סתם! חייגו תיק תק!

להזמנות התקשרו:
072-3361101


בדיקת אינסטלציה וצנרת ביוב ביתית

Posted on פבר 1, 2017

תקלה בצנרת הביתית עלולה להוביל למספר בעיות ותקלות משמעותיות בסביבת המחייה שלנו, אם לא מאתרים ומטפלים בנדרש באופן מידי – כך למשל דליפת מים יכולה להביא להיווצרות של רטיבות היכולה להוביל להתפתחות עובש וכן גם פטריות הפוגעות בבריאות.

אם לא מבחינים בתקלה בזמן, הדבר עלול להוביל לרטיבות יתר בקירות והוצאות כלכליות על השיפוץ הכרוך בכך. לכן, על מנת להימנע מבעיות אלו חשוב לערוך בדיקות אינסטלציה אשר מוודאות כי הצנרת הביתית תקינה והמערכת מים הביתית מוגנת מפני דליפות – בדיקות אלו הן לא דבר שיש לקחת בקלות ראש. ישנם כיום במחוזותינו מספר לא מצומצם של אינסטלטורים לא מקצועיים אשר לעיתים עלולים לגרום נזק גדול יותר ולהוביל לתקלות לא נעימות. לכן מומלץ ואף מאוד חשוב לבחור אינסטלטור אשר יבצע בדיקת אינסטלציה באופן המקצועי ביותר. במאמר זה נפרט אודות בדיקת אינסטלציה מקצועית ונרחיב על חשיבות ביצוע בדיקת אינסטלציה באופן קבוע וסדיר.

בדיקת אינסטלציה מקצועית

הזמנת אינסטלטור אקראי שיתגלה כלא מנוסה ולא מקצועי עלולה כאמור להוביל ולייצר לבעיות נוספות ומתמשכות – בעל מקצוע חסר ניסיון בתחום לרוב לא יבצע בדיקה מעמיקה ויסודית כנדרש של מצב הצנרת הביתית על כל מאפייניה ועלול לפספס תקלה משמעותית שיכולה להביא לנזילות ולרטיבות בחדרי הבית. לשם כך, מומלץ לשכור איש מקצוע מנוסה אשר יבצע את בדיקת האינסטלציה באופן מקצועי ויסודי ויקפיד בעיקר על המרכיבים הבאים:

מצב נזקי מים – נזילת מים עשויה להוביל לנזקים ברחבי הבית – רטיבות, עובש, נזק לאריחים ולבטון המבנה ועוד. איש מקצוע מתאים יערוך מיפוי אזורי לחות, ייבוש אזורים אשר נפגעו ממים וימנע לחות חוזרת על ידי איטום חזק.

סממן לאיש מקצוע המבצע בדיקה מקצועית היא במכשור העומד לרשותו. כיום, קיים מכשור המאתר נזילות דרך הקיר באופן מדויק. מכשיר זה מונע בדיקה ממושכת ומיותרת של הנזילות בבית ויכול להצביע על מיקום הנזילה בדיוק רב. בנוסף, איש מקצועי מנוסה ואמין ידאג לחיפוי הקירות וריצוף מחדש במקומות הנפגעים וימנע את הזמנתם של אנשי מקצוע אחרים שישלימו את עבודתו.

מיפוי קווי הביוב ­–רבים מן האינסטלטורים המקצועיים מבצעים צילום של קווי הביוב הביתיים בעזרת מצלמה קטנה שמסוגלת לעבור בין צינורות הביוב ולאתר סתימות, חלודה וכשלים אחרים בצינורות.

אל תחסכו בבעל המקצוע…

בדיקת אינסטלציה באופן סדיר מסייעת במעקב מתמשך אחר תפקוד הצנרת הביתית – הזמנת אינסטלטור באופן קבוע תאפשר לשמור על תקינות מערכת הצינורות הביתית ובכך תקטינו את הסיכוי לבעיות נזילות ורטיבות אשר תעלה לכם במחיר רב. במקביל מומלץ גם לערוך מעת לעת בדיקת מז"ח מקצועית במידה וקיים כמובן מז"ח (מונע זרימה חוזרת) במקום מגוריכם, על ידי גורם מוסמך כנדרש על מנת להבטיח את תקינות זרימת המים ואיכותם.

מומלץ לבצע חיפוש אחר איש מקצוע אשר קיבל המלצות רבות. הדבר יכול להיעשות דרך המלצות של חברים, בני משפחה או ביקורות באינטרנט. בנוסף, אל תחסכו בכספכם בבדיקות חשובות אלו שכן מחיר זול מוביל לבדיקה זולה ולהתקנת ציוד זול שלא יחזיק מעמד לזמן רב ויוביל לבעיות רבות.