ביובית-רקע
ביובית תק תק
אל תסבלו סתם! חייגו תיק תק!

להזמנות התקשרו:
072-3361101


צילום קווי ביוב ובטיחות

Posted on מרץ 6, 2016

שמירה על בטיחות במהלך צילום קווי ביוב

צילום קווי ביוב מחייב הקפדה מוגברת על כללי הבטיחות. הצילום מתבצע בצינורות בקטרים שונים ועל ידי אנשי מקצוע מיומנים. יחד עם זאת, השימוש במצלמה דורש ניסיון ומיומנות. רק בעזרת שילוב בין כללי בטיחות וביצוע הצילום ברמה מקצועית גבוהה ניתן להגיע לתוצאות הרצויות. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור:

א. בדיקת השטח – יש להתחיל בצילום רק לאחר בדיקה כללית של השטח. חשוב להבחין בין צילום קווי ביוב של צנרת ביתית, לבין צילום צנרת עירונית או צינורות השייכים למפעלי תעשייה. את השטח בודקים בעזרת החדרה של סיב אופטי או סקירה של כתמי רטיבות על הקירות. לאחר בדיקת השטח קל יותר לדעת באיזה איזור להתמקד ולאן לכוון את המצלמה.

ב. חיפוי קירות ותמיכה – יש להיזהר מביצוע הצילום בתשתיות ישנות ולחפות את הקירות בעזרת תמיכה חיצונית. החיפוי מונע קריסה של קירות או תקרה ונזקים בלתי הפיכים גם למצלמה וגם לחיי אדם. חיפוי קירות ותמיכה חיוני בצילום כל סוגי הצנרות, היות ולא תמיד ניתן לשער מראש איזה סוג של בעיה תתגלה בתוך המערכת.

ג. חשמל ומים – צילום קווי ביוב משלב בין חשמל ומים וכך מעלה את הסיכון להתחשמלות. יש לעבוד עם מכונה יבשה לחלוטין, להרחיק מקורות מים מחשמל חשוף ולהשתמש בכפפות. כדאי להפעיל את המצלמה רק על פי הוראות היצרן ולהקפיד גם על תחזוקה תקופתית קבועה. יש לוודא שהמצלמה מתרחקת ממקווי מים הנמצאים בתוך הצינורות ולהשתמש בראש צילום 360 מעלות כדי  להתרחק מבליטות בצינורות.

כללי בטיחות לבעלי הבית והדירה

מבחינת הלקוח המתאם שירותי צילום קווי ביוב, הסכנה העיקרית היא מנזילה שתפגע בציוד וברכוש האישי. כדאי להרחיק את כל הרהיטים מהקירות ולפנות ציוד רגיש. עדיף לבצע את הצילום בחלל פנוי ומאוורר. אפשר לתאם ביקור של אינסטלטור לפני ביצוע הצילום ולהחליט כיצד לשלב אותו מבלי לפגוע בשגרת המשפחה.

לסיכום, כללי הבטיחות במהלך צילום קווי ביוב חלים על אינסטלטורים ולקוחות כאחד. הם יכולים למנוע נזקים ולשפר משמעותית את התוצאות.